Kronika wydarzeń 2014

30 listopada

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

KATARZYNA DROZD klarnet

KAROLINA KRAJEWSKA klarnet

KONSTANCJA PERNACH flet

MICHAŁ DAWIDZIUK flet

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

Ponownie mieliśmy okazję zaprosić słuchaczy na NIEDZIELĘ Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. W świecie muzyków często spotyka się muzyczne małżeństwa. Rzadziej zdarza się, że obydwoje małżonkowie – pomimo że grają na różnych instrumentach – reprezentują najwyższą klasę, zarówno jako wykonawcy, jak i jako pedagodzy. Ale już całkowicie niezwykłe jest, że uczniowie każdego z nich są tak świetnie zapowiadającymi się, pełnymi pasji, młodymi instrumentalistami. Tym razem „u Boboli” wystąpili uczniowie warszawskich szkół muzycznych klasy fletu Grażyny Zbijowskiej oraz klarnetu Krzysztofa Zbijowskiego: Katarzyna Drozd, Karolina Krajewska, Konstancja Pernach oraz Michał Dawidziuk.

30 listopada

RECITAL ORGANOWY

MAGDALENA ANDRULEWICZ organy

Kościół Matki Bożej Jerozolimskiej

Tego dnia odbyło się wieczorne spotkanie z „królem wszystkich instrumentów” w Kościele Matki Bożej Jerozolimskiej – Monastycznych Wspólnotach Jerozolimskich. Do niezwykłego świata muzyki organowej wprowadziła Państwa Magdalena Andrulewicz, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureatka licznych konkursów organowych. Artystka wykonała utwory: Jana Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Dietricha Buxtehudego oraz Nicolasa de Grigny.

10–16 listopada

ORKIESTRA BAŁTYCKA

Kilonia/Niemcy

„Orkiestra Bałtycka” to projekt absolutnie bezprecedensowy, będący odpowiedzią niemieckich szkół muzycznych na hasło „Rok 2014 – rokiem budowania kultury”, którego polskim współorganizatorem jest Fundacja Cultura Animi. Inicjatywa ta jest okazją do artystycznie umotywowanego spotkania młodych muzyków ze wszystkich krajów leżących w basenie Morza Bałtyckiego. Orkiestra złożona w połowie z przedstawicieli niemieckich szkół muzycznych, a w połowie z czteroosobowych zespołów reprezentujących inne kraje nadmorskie, przygotowała niepowtarzalny program muzyczny. Wspólną pracę ukoronowały koncerty finałowe 14 i 15 listopada odbywające się w stolicy kraju związkowego Schleswig-Holstein, w Kilonii. Wspólne muzykowanie było nie tylko pretekstem do umacniania międzynarodowych więzi i nauki poszanowania różnic kulturowych, ale również do bliższego poznania niezwykłej krainy, jaką są północne Niemcy. Projekt zakłada kolejne edycje w przyszłych latach.

6–9 listopada

VIII edycja Festiwalu Muzyki Polskiej

Györ/Węgry

Széchenyi István Egyetem Hangversenyterme ( Świątynia Sztuki), Győr

Odbyła się już VIII edycja Festiwalu Muzyki Polskiej organizowanego przez Fundację Cultura Animi wraz z partnerami węgierskimi – Szkołą Muzyczną im. F. Liszta w Györ i Stowarzyszeniem Mniejszości Polskiej na Węgrzech. Zgodnie z tradycją, festiwal rozpoczął się od Konkursu Muzycznego dla uczniów węgierskich i słowackich szkół muzycznych, którego przedmiotem było wykonanie utworów polskich kompozytorów. Koncerty wchodzące w skład festiwalu odbyły się jak zawsze w najbardziej prestiżowej sali koncertowej miasta Györ, zwanej "Świątynią sztuki". To ważne wydarzenie o charakterze międzynarodowym od lat służy idei prezentacji polskiej muzyki na arenie międzynarodowej, a wspólne muzykowanie bez wątpienia niesie ze sobą potężny ładunek edukacyjny i wychowawczy.

31 października – 5 listopada

Ryga/Łotwa

Fundacja Cultura Animi rozszerza swoje horyzonty w całej Europie – Łotwa to już dziesiąty kraj, z którym udało nam się nawiązać współpracę. Dzięki temu w czerwcu 2014 roku mogliśmy gościć w Warszawie chór Państwowej Szkoły Muzycznej z internatem, który zaprezentował polskiej publiczności łotewskie melodie ludowe. W październiku i listopadzie 2014 roku uzdolniona polska młodzież odwiedziła Rygę, by zaprezentować swoje umiejętności.

28 października

25 LAT DZIAŁALNOŚCI SIOSTRY CHMIELEWSKIEJ

Tego dnia zaprosiliśmy słuchaczy na Mszę Świętą organizowaną z okazji jubileuszu działalności dobroczynnej jednej z najbardziej zasłużonych kobiet w Polsce, siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Fundacji Cultura Animi przypadł zaszczyt zapewnienia oprawy muzycznej uroczystości odbywającej się niemal okrągłe ćwierć wieku od dnia, w którym siostra Chmielewska zorganizowała na Dworcu Centralnym w Warszawie pierwszą Wigilię dla bezdomnych. Czyn ów można potraktować symbolicznie jako zaczątek jej potężnej działalności dobroczynnej na rzecz bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz osób z marginesu. Po Mszy Świętej odbył się mini-recital Antoniny Krzysztoń, piosenkarki, której jedyny w swoim rodzaju głos będący unikatowym połączeniem siły i delikatności, jest w stanie wyrazić całe spektrum emocji.

22-26 października

IX SPOTKANIA MUZYCZNE MŁODZIEŻY POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ

Celem organizowanej od 2006 roku imprezy jest stworzenie uzdolnionej muzycznie polskiej młodzieży możliwości koncertowania poza granicami kraju, w szczególności konfrontacji z rówieśnikami z Ukrainy. Ważnym celem festiwalu jest promocja młodych polskich talentów artystycznych na forum międzynarodowym. Impreza organizowana jest wspólnie przez Fundację Cultura Animi i Bohdanę Frolyak (czołową ukraińską kompozytorkę) oraz Filharmonię Lwowską i Akademię Muzyczną we Lwowie we współpracy z Instytutem Polskim w Kijowie. Biorą w niej udział uczniowie wybranych szkół muzycznych z Polski oraz ich rówieśnicy ze szkół muzycznych Ukrainy. Wykonawcom każdorazowo towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej. Pragniemy podkreślić, że jest to jeden z niewielu festiwali z udziałem młodych muzyków, podczas których mają oni możliwość solowego występu z towarzyszeniem profesjonalnej orkiestry.

11 października

TAŃCE ŚWIATA

W Centrum Kultury Izabelin odbył się energetyzujący, wielobarwny koncert pod hasłem „Tańce Świata”. Już niejeden kompozytor – by wymienić Chopina, Brahmsa czy Liszta – dał dowód tego, że muzyka taneczna może zostać oderwana od elementu choreograficznego, bez szkód, a nawet z dodatkową korzyścią dla jej walorów artystycznych. Zupełnie niedawno aranżacji najpiękniejszych tańców z różnych regionów świata podjął się wirtuoz klarnetu, Wojciech Mrozek, który opracował na orkiestrę smyczkową tańce żydowskie, karpackie, bułgarskie, a także tango, taniec Greka Zorby i wiele innych.

 

 

4 października

WIECZÓR UKRAIŃSKI

 

To był wyjątkowy wieczór: wspaniali wykonawcy – duet Bandurowa Rozmowa mający na koncie 8 płyt CD i DVD, znajdujący się w czołówce najpopularniejszych zespołów muzycznych na Ukrainie, znakomity repertuar – nierzadko nadarza się bowiem okazja do wysłuchania dum, psalmów, kantów oraz pieśni historycznych i żartobliwych, należących do najlepszych wzorców kobziarskiego dorobku. I wreszcie absolutnie wyjątkowe instrumentarium – mieli Państwo okazję wysłuchać tradycyjnego ukraińskiego instrumentu, bandury i, podobnie jak sami artyści, rozmiłować się bez granic w jego niepowtarzalnym brzmieniu…

 

 

3-13 lipca 2014 r.

MUZYKA NASZYCH CZASÓW

Była to już trzecia edycja pierwszych w Polsce warsztatów, na których uczestnicy pracowali wyłącznie nad znakomitymi kompozycjami z XX i XXI wieku. W trakcie dziesięciu dni odbyły się się:

•          zajęcia orkiestrowe

•          zajęcia kameralne

•          zajęcia indywidualne

•          studia orkiestrowe

Zajęcia z kameralistyki miały formę wspólnego grania Mistrzów i uczestników w stworzonych zespołach. Ta formuła zajęć zaowocowała znakomitymi interpretacjami utworów kameralnych.

Podczas kursu uczestnicy nie tylko doskonalili swój warsztat, ale także kształtowali muzyczną świadomość i budzili artystyczną wrażliwość dzięki zajęciom:

•          rozwijającym percepcję nowej muzyki,

•          treningowi autorealizacji artystycznej,

•          z podstaw improwizacji i jazzu.

Szczegółowe informacje na stronie mnc.edu.pl

19-22 czerwca

ANIMI MUSIC FESTIVAL

 

W tym roku w Festiwalu wzięli udział młodzi i utalentowani artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech oraz po raz pierwszy Francji i Rosji. Uczestnicy AMF zaprezentowali w jednym miejscu i czasie twórczość muzyczną wywodzącą się z różnych tradycji, kultur i stylów. Nasze przedsięwzięcie służyło przede wszystkim wzajemnemu poznaniu, zbliżeniu i wymianie doświadczeń oraz popularyzacji muzyki polskiej i światowej. W ramach Festiwalu odbyły się cztery koncerty. Ciekawym wydarzeniem był również koncert w pełni poświęcony muzyce wyszehradzkiej Music From Visegrad. Młodzi artyści zaprezentowali muzykę klasyczną, ale przede wszystkim pokazali nam świat ich tradycyjnej muzyki ludowej. Ważnym elementem Festiwalu był również udział w nim gości honorowych. W poprzednich latach zaszczycili nas swoim udziałem m.in. Waldemar Malicki, Konstanty Andrzej Kulka, Grupa MoCarta, Radosław Sobczak, Tomasz Strahl czy Marcin Wyrostek. W tym roku natomiast gościnnie wystąpili m.in. Andrzej Jagodziński Trio, Karol Dobrowolski, Mazo Horn Quartet.

15 czerwca

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

KRZYSZTOF TOKARSKI Fortepian

BAEK WONJOO Fortepian

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

Na ostatnim przedwakacyjnym koncercie z cyklu „Mistrzowskie recitale fortepianowe” odbywającym się w kościele św. Andrzeja Boboli wystąpili podopieczni prof. Edwarda Wolanina, studenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Krzysztof Tokarski oraz Beak Wonjoo z Korei Południowej. Zaprezentowali oni utwory Roberta Schumanna, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz Ferenca Liszta..

1 czerwca

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

ALEKSANDRA PŁACZEK Fortepian

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

Tego dnia odbył się recital przed-dyplomowy Aleksandry Płaczek, uczennicy klasy dyplomowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu Radosława Sobczaka. Aleksandra zaprezentowała utwory L. van Beethovena, J. S. Bacha, F. Chopina, S. Prokofiewa oraz S. Rachmaninowa.

25 maja

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

EMILIA ŁABIGA Fortepian

WENXIAO XU Fortepian

HAE EUN Fortepian

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

Mieliśmy okazję zaprosić Państwa na kolejny koncert z cyklu „Mistrzowskie recitale fortepianowe”. Była to druga z kolei prezentacja młodych artystów, studentów, którzy wykonali utwory F. Liszta, L. van Beethovena, J. S. Bacha, F. Chopina, S. Rachmaninowa i innych. Swój kunszt wykonawczy przedstawili nam Emilia Łabiga, Wenxiao Xu oraz Kim Hae Eun.

18 maja

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

RAFAŁ MOKRZYCKI Fortepian

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

18 maja mieliśmy przyjemność gościć Państwa na kolejnej muzycznej niedzieli w Parafii i Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Tym razem usłyszeliśmy wybitnego pianistę Rafała Mokrzyckiego, studenta IV roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego i w klasie kameralistyki prof. Barbary Halskiej.

Rafał jest laureatem m.in.: II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Szymanowski In Memoriam w Warszawie w 2009 roku, I Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie w 2009 roku, IV Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku w 2008 roku, I Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach w 2005 roku.

Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory F. Chopina oraz F. Liszta.

17 maja

RECITAL przed-DYPLOMOWY

ALEKSANDRA PŁACZEK fortepian

17 maja w Centrum Kultury Izabelin odbył się recital przed-dyplomowy Aleksandry Płaczek, uczennicy klasy dyplomowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu Radosława Sobczaka. Pianistka jako solistka ma w swoim dorobku występ z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej oraz Orkiestrą Muzyka Naszych Czasów. Występowała w wielu miastach w Polsce oraz w: Austrii, Niemczech, Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech. Jest laureatką Festiwalu Pianistycznego „Muzyczne Inspiracje. Chopin i Kompozytorzy Rosyjscy” (Siedlce 2013; wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna).

Aleksandra zaprezentowała utwory L. van Beethovena, J. S. Bacha, F. Chopina, S. Prokofiewa oraz S. Rachmaninowa.

16 maja

MSZA ŚWIĘTA W INTECJI ŚW.ANDRZEJA BOBOLI

Natalia Jastrzembska skrzypce

Paulina Bogus skrzypce

Aneta Stefańska wiolonczela

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

W XII rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski w Sanktuarium i Parafii Św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej odbyła się uroczysta Msza Świętą, której przewodniczył Kardynał Prezbiter Kazimierz Nycz. Jak co roku, oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Fundacja Cultura Animi. Wystąpiło trio w składzie: Natalia Jastrzembska (skrzypce), Paulina Bogus (skrzypce) oraz Aneta Stefańska (wiolonczela).

1–4 maja

PARYŻ – CYKL KONCERTÓW

Na początku maja z okazji Święta Narodowego – ustanowienia Konstytucji 3 Maja mieliśmy okazję zaprezentować francuskiej Polonii młodych wykonawców z Polski, zespół PRIMALIA QUARTET. Kwartet skrzypcowy Primalia powstał z pasji wykonywania muzyki kameralnej. Zespół tworzą cztery utalentowane artystki, studentki Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi: Paulina Bogus, Magda Janiak, Natalia Jastrzembska i Karolina Rudaś. Skrzypaczki wykonały utwory, które przez wieki krzepiły, pocieszały i koiły ból polskiego narodu, dając tym samym najpiękniejszy i najpełniejszy wyraz czynnego patriotyzmu, jaki dziś może dać współczesna muzyczna młodzież. W programie koncertów usłyszeliśmy kompozycje H. Wieniawskiego, R. Twardowskiego, G. Bacewicz i innych. Ciekawym akcentem był również utwór współczesnej, ukraińskiej kompozytorki Bohdany Frolyak.

27 kwietnia

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

PIOTR BAJAK fortepian

DOBROMIR LESIAK skrzypce

ANETA STEFAŃSKA wiolonczela

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

W dniu kanonizacji Jana Pawła II zaprosiliśmy Państwa na wyjątkowe spotkanie poświęcone Jego pamięci. Na koncercie wystąpiło trio fortepianowe z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Zespół kameralny ma na swoim koncie wiele nagród, w tym I nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (marzec, 2014). Młodzi artyści w hołdzie ukochanemu papieżowi św. Janowi Pawłowi II wykonają m.in. Ave Maria czy też Barkę.

 

23 marca

MISTRZ I UCZEŃ - fortepian

 

MISTRZ

EDWARD WOLANIN

 

MISTRZ/UCZEŃ

RADOSŁAW SOBCZAK

 

UCZEŃ

ALEKSANDRA PŁACZEK

23 marca mieliśmy przyjemność zaprosić Państwa na kolejny koncert z cyklu Mistrz i Uczeń do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wydarzenie była muzyczną retrospekcją, która przypomniała nam jeden z pierwszych koncertów Mistrza i Ucznia z udziałem Edwarda Wolanina i Radosława Sobczaka. 6 lat później, 23 marca 2014 roku, wystąpili ponownie w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. Jednak tym razem, po raz pierwszy w historii naszego cyklu, odbył się koncert 3-pokoleniowy. Radosław Sobczak zaprezentował bowiem Państwu swoją uczennicę Aleksandrę Płaczek. Z pewnością nie zabrakło wielkich emocji i zaskakujących utworów.

 

 

17 marca

KONCERT DOBROCZYNNY NA RZECZ MŁODZIEŻY POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ

Ostatnio mieliśmy zaszczyt gościć Państwa na koncercie dobroczynnym na rzecz młodzieży polskiej i ukraińskiej. Dochód ze sprzedaży biletów/cegiełek został w całości przeznaczony na wspieranie edukacji młodzieży w Polsce i na Ukrainie.

Gościem specjalnym koncertu byłą GRUPA TENORS BEL’CANTO, którą tworzą wspaniali soliści, laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych:

VASYL PONAYDA (tenor, I solista Filharmonii Lwowskiej)

ROMAN TROKHYMUK (tenor, I solista Opery Lwowskiej)

TARAS HLOVA (tenor, student Lwowskiej Akademii Muzycznej)

ROMAN ANTONYUK (baryton, solista Chóru Revutskogo w Kijowie).

Niepowtarzalnym artystom towarzyszyła ORKIESTRA MISTRZOWSKIEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ IM. SOLOMEI KRUSZELNICKIEJ WE LWOWIE, którą tworzą pedagodzy i najwybitniejsi uczniowie szkoły, a poprowadzi ich JURIJ BEREWECKI (dyrygent Opery Lwowskiej).

W wykonaniu Tenors Bel’Canto usłyszeliśmy znane arie, duety, tercety i kwartety z najwspanialszych oper, operetek i musicali. W programie m.in. zabrzmiały utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego czy Enio Moricone. Idealny dobór repertuaru był gwarancją niepowtarzalnego charakteru koncertu oraz dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych.

16 marca

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

MARCIN ZDUNIK wiolonczela

ALEKSANDER DĘBICZ fortepian

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

16 marca 2014 roku w ramach cyklu „Niedziela z Muzyką u Św. Andrzeja Boboli” wystąpili wiolonczelista Marcin Zdunik i pianista Aleksander Dębicz. Muzycy są laureatami prestiżowych konkursów muzycznych, zarówno indywidulanych, jak i kameralnych. Podczas koncertu ich duet wykona własne aranżacje Preludiów Chorałowych Jana Sebastiana Bacha. Wykonania dostarczyły słuchaczom niepowtarzalnych wrażeń.

9 marca

MISTRZ I UCZEŃ / wiolonczela

MISTRZ

PIOTR HAUSENPLAS

UCZEŃ

DOBRAWA CZOCHER

ANTONINA PRZYBYSZEWSKA

MIKOŁAJ BŁASZCZYK

9 marca mieliśmy przyjemność gościć Państwa na drugim w 2014 roku koncercie z cyklu MISTRZ I UCZEŃ, podczas którego usłyszeli Państwo wirtuoza wiolonczeli – Mistrza Piotra Hausenplasa. To wybitna osobowość o uznanym dorobku artystycznym – solista, kameralista, koncertmistrz Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok niego wystąpili młodzi adepci sztuki gry na wiolonczeli, jego uczniowie i studenci – Dobrawa Czocher, Antonina Przybyszewska i Mikołaj Błaszczyk.

5 marca

ŚRODA NA OKÓLNIKU

Paweł Gusnar i goście

W ramach cyklu koncertów Środa na Okólniku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina odbyła się premiera kompozycji Krzysztofa Herdzina „Suita na tematy polskie” na kwintet saksofonowy. Wystąpili Paweł Gusnar i Morpheus Saxophone Quartet w składzie: Wojciech Psiuk, Szymon Nidzworski, Szymon Zawodny i Pablo Sanchez-Escariche Gasch.

Kompozycja została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”.

23 lutego

MISTRZ I UCZEŃ - klawesyn

MISTRZ

LILIANNA STAWARZ

UCZEŃ

DOROTA KARP

KATARZYNA KLUCZKOWSKA

STANISŁAW ŁOPUSZYŃSKI

W niedzielę 23 lutego odbył się koncert z cyklu "Mistrz i Uczeń". Cykl ten ma na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności wzajemnej relacji młodego muzyka i jego nauczyciela - mistrza, pozostaje on od 2007 roku jednym z najważniejszych przedsięwzięć podejmowanych przez naszą Fundację. W gościnnych wnętrzach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zabrzmiały tym razem utwory klawesynowe Bacha, Couperina, Martinů, Panerai i Scarlattiego w wykonaniu Lilianny Stawarz, Doroty Karp, Katarzyny Kluczkowskiej i Stanisława Łopuszyńskiego. Lilianna Stawarz to Mistrz o bardzo bogatym dorobku artystycznym i pedagogicznym, wychowawca wielu młodych artystów.

Koncert dostarczył dużo emocji oraz niezapomnianych wrażeń.

26 stycznia

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

26 stycznia w niedzielę o godz. 18.00, mieliśmy przyjemność brać udział w kolejnym koncercie z cyklu NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. W koncercie „Zimowe impresje muzyczne” wystąpili studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W programie usłyszeliśmy utwory skrzypcowe Antonio Bazziniego, Ludwiga van Beethovena, Camilla Saint-Saënsa, Franza Schuberta i Aleksandra Zarzyckiego.

19 stycznia 2014

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie

W niedzielę 19 stycznia godz. 18.00 zorganizowany został koncert “Kolędziołki i pastorałki” z cyklu „Niedziela z muzyką u św. Andrzeja Boboli”. W dolnym kościele wystąpili pedagodzy i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Warszawie. W programie usłyszeliśmy grane i śpiewane przepiękne polskie (i nie tylko) kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w bardzo ciekawych aranżacjach

5 stycznia 2014

NIEDZIELA Z MUZYKĄ U ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

W niedzielę 5 stycznia odbył się pierwszy w tym roku koncert z cyklu „Niedziela z muzyką u św. Andrzeja Boboli”. Studenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, zaprezentowali muzykę jednego z największych kompozytorów niemieckich Johannesa Brahmsa, klasyka romantyzmu, mistrza kameralistyki. Jego utwory kameralne, po dziś dzień z dużym powodzeniem wypełniają największe sale koncertowe. Dzieła te, mają ogromną wartość i zajmują w literaturze muzycznej szczególne miejsce.